Na złom można oddać wiele produktów, a w zależności od tego jaki metal jest sprzedawany zależy również jego cena. Skupy złomu zazwyczaj potem sortują pozyskane materiały przed ich dalszą sprzedażą. Na przykład huty stali mają określone parametry, w jaki sposób ma być do nich dostarczany złom, zarówno jak chodzi o jego wielkość jak też o jego podział.
Ile złomy płacą za metale?
Cena, jaką klient może uzyskać za dostarczany na złom metal jest bardzo zróżnicowana. Zależy przede wszystkim od rodzaju metalu ale również od tego w jakim stanie zostanie do niego dostarczony. Niektóre metale określają to, w jaki sposób ma być dostarczony metal aby mógł zostać przyjęty. Do najczęściej oddawanych na złom metali kolorowych zalicza się aluminium i miedź, jednak złomy skupują również ołów czy cynk. Metale kolorowe zazwyczaj skupowane są w znacznie wyższych cenach niż inne produkty, dlatego ich dobre rozróżnienie oraz rozdzielenie pozwala na uzyskanie znacznie wyższej ceny za sprzedawany złom.
Gdzie znaleźć metale kolorowe?
Metale kolorowe znaleźć można w bardzo wielu miejscach. Niezwykle popularne aluminium stosowane jest między innymi do produkcji puszek do piwa i napojów energetycznych. Jednak również blachy do pieczenia, profile okienne, aerozole, rusztowania czy rynny produkowane są właśnie z tego metalu. Aluminium bywa również stosowane jako jeden z metali do produkcji części samochodowych czy elementów sprzętu AGD.
Równie cenna jest miedź, która w największej części pozyskiwana jest z takich elementów jak na przykład kable czy cewki. Jest ona znacznie mniej dostępna niż aluminium, dlatego często jej cena na złomie jest o wiele wyższa. Jednakże warunkiem uzyskania odpowiedniej ceny jest przede wszystkim dostarczenie metali kolorowych do skupu złomu we właściwej postaci. W przypadku kabli konieczne jest zdjęcie otaczającej miedziany przewód warstwy.
Jak naszykować metale kolorowe?
Każdy złom zazwyczaj sam określa, w jakiej formie mają być metale dostarczane do skupu. W przypadku metali kolorowych powinien on być zazwyczaj pozbawiony innych produktów, co oznacza często konieczność demontażu na przykład części samochodowych i wyjęciu z nich metali kolorowych. Niektóre skupy chcą także, aby w przypadku metali takich jak aluminium oddzielnie oddawać puszki a oddzielnie aluminium pochodzące z innych źródeł.
Nie wszyscy jednak, którzy chcą oddać złom na skup mają wiedze, aby odróżnić poszczególne metale od siebie. W takiej sytuacji skupy zazwyczaj oferują podstawową cenę za zakup całego posiadanego złomu, bez jego rozdzielania na metale kolorowe i inne. Następnie pracownicy skupu rozdzielają je na poszczególne frakcje. Dla klienta, który chce oddać złom bez jego segregowania oznacza to zazwyczaj sporo niższą cenę niż w przypadku, gdyby rozdzielił złom na poszczególne metale. Jednak wiele osób przyznaje, że nie ma na to czasu jak również wiedzy na temat metali, dlatego wolą otrzymać mniej za posiadany złom, ale pozbyć się go i uprzątnąć miejsce, które zajmują. dla skupu złomu takie transakcje na pewno mogą być niezwykle atrakcyjne.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.