Zakup części używanych na złomowisku, a gwarancja!

Szroty, złomowiska, auto części – nazw jest wiele, zazwyczaj jednak wszystkie oznaczają te same miejsca, czyli złomowiska zajmujące się skupem aut. Nie tylko można tam zezłomować niepotrzebne auto, ale również bez problemu znaleźć używane części zamienne i elementy karoserii do bardzo wielu modeli samochodów. W porównaniu z nowymi ich ceny są niskie, nie dziwi więc rosnące zainteresowanie takimi właśnie punktami.

Kto kupuje używane części samochodowe?

Wielu właścicieli przyznaje, że kupuje używane części samochodowe. Posiadacze starszych aut wskazują, że często nie ma możliwości kupić nowych podzespołów, gdyż producent zaprzestał ich dostarczania na rynek. Jednak z racji tego, że części są używane, zawsze istnieje ryzyko, że nie będą się dobrze sprawowały lub co gorsza, są uszkodzone. Bardzo często zaś można to sprawdzić dopiero po montażu części w samochodzie.
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku elementów karoserii lub wyposażenia wnętrza. Tutaj zazwyczaj o ich przydatności dla danego klienta decyduje zazwyczaj jedynie ich wygląd. Ten zaś można ocenić podczas wizyty w punkcie sprzedaży części i od razu wiedzieć, czy spełnia oczekiwania kupującego.

Gwarancja na używane części

Ze względu na rosnącą ilość miejsc, zajmujących się sprzedażą używanych części starają się one przyciągnąć uwagę jak największej ilości klientów. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej udzielają na sprzedawane podzespoły gwarancji. Najczęściej jest to tak zwana gwarancja rozruchowa, często udzielana na okres na przykład 30 dni. W tym czasie klient może zamontować część w samochodzie i sprawdzić czy działa odpowiednio. Jeśli występują jakieś problemy, wystarczy zdemontować część i oddać ją do punktu sprzedaży, aby odzyskać pieniądze. Bywa też, iż punkty sprzedają części regenerowane, takie jak na przykład turbiny. Ich działanie zależne jest od elementów, które w procesie regeneracji wymieniane są na nowe. Wówczas czas gwarancji jest zazwyczaj wydłużony, najczęściej taki jak okres gwarancji na części zastosowane do regeneracji. Bardzo wielu klientów to właśnie gwarancja jest powodem dla którego decydują się na zakup używanych części.

Jak dobrać odpowiednie części używane?

Dla wielu klientów zainteresowanych zakupem używanych części problemem jest ich odpowiedni dobór do posiadanego samochodu. Najczęściej w punktach sprzedaży nie ma problemu z ich dopasowaniem, pracownicy bowiem posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W niektórych przypadkach konieczne jest podanie nr VIN pojazdu, aby można było idealnie dopasować podzespoły. W przypadku elementów karoserii czy wyposażenia wnętrza najczęściej o ich dopasowaniu stanowi nie tylko model auta, ale na przykład materiał ich wykonania czy kolorystyka. W przypadku takich elementów do wielu aut jest to jedyna możliwość ich wymiany, bowiem na rynku nie można znaleźć nowych elementów tego typu, lub ich ceny są zawrotne właśnie z powodu ich bardzo niskiej dostępności. Obecnie bardzo wiele miejsc tego typu sprzedaje części przez Internet, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.