Czym charakteryzuje się stacja demontażu pojazdów?

Stacja demontażu samochodów to miejsce często odwiedzane przez właściciele samochodów. Jedni chcą tam sprzedać swoje auto, inni zaś poszukują części do swojego pojazdu, których w innych miejscach często nie mogą znaleźć lub ich kupno jako nowych podzespołów jest bardzo drogie i nieopłacalne.

Sprzedaż auta do stacji demontażu

Właściciele samochodów, które różnych powodów nie nadają się do użytku szukają sposobu na to, aby pozbyć się auta i móc go legalnie wyrejestrować. Taki samochód bowiem nie tylko zajmuje miejsce, ale również pociąga za sobą wiele obowiązków, w tym ten związany z koniecznością opłaty składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Oddanie auta do stacji demontażu to przede wszystkim możliwość uzyskania znacznie wyższej ceny niż w przypadku oddania na złom. Tam bowiem właściciel może liczyć jedynie na cenę liczoną jako cena złomu za kilogram auta. W przypadku stacji demontażu wycena zazwyczaj jest indywidualna, a pod uwagę branych jest bardzo wiele różnych czynników które na nią wpływają.

Stacja demontażu po zakupie samochodu zazwyczaj stara się z niego odzyskać jak najwięcej elementów, które można potem sprzedać z zyskiem. Mowa tutaj nie tylko o częściach zamiennych, ale również o elementach karoserii. Dlatego im lepszy stan auta, tym wyższą cenę można za nie uzyskać. ponieważ każde auto jest wyceniane indywidualnie, właściciele zainteresowani sprzedażą ich do stacji demontażu powinni poprosić o indywidualną wycenę i ewentualnie porównać ją z tym, co mogliby za auto uzyskać na złomie. Aby mieć pewność, że po oddaniu auta do stacji demontażu będzie można je bez problemu wyrejestrować, trzeba odpowiednio wybrać takie miejsce. Stacje bowiem musza posiadać odpowiednie zezwolenia na prowadzenie takiej działalności, zaś informację o takich miejscach bez problemu znaleźć można na przykład w wydziałach komunikacji.

Co można kupić na stacjach demontażu samochodów?

Posiadacze aut, którzy do swoich pojazdów poszukują odpowiednich części również odwiedzają stacje demontażu pojazdów. Dzięki temu mogą naprawić swoje auto znacznie taniej, a w wielu przypadkach jest to jedyna możliwość usunięcia usterek samochodu. Szczególnie jeśli mowa o starszych modelach, do których nie są już produkowane owe podzespoły, jedynym ratunkiem na ich naprawę bywa wyszukanie właściwych na stacjach demontażu. Zaletą zakupu części w takich miejscach jest przede wszystkim to, iż klienci mają pewność ich pochodzenia, a bardzo często również otrzymują na zakupione elementy gwarancję. Zazwyczaj jest to gwarancja tak zwana rozruchowa, na tydzień czy miesiąc, jednakże pozwala na stwierdzenie czy zakupiona część jest sprawna i przede wszystkim czy pasuje do danego modelu.
Stacja demontażu podczas rozbiórki samochodów musi trzymać się odpowiednich przepisów. Mowa tutaj szczególnie o utylizacji substancji takich jak na przykład zużyte oleje. Wszystkie materiały, które mogą przynieść zysk są odzyskiwane i sprzedawane, jak na przykład metale kolorowe czy szyby, które stacje sprzedają do hut.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.